دسته‌ها
سریال طنز

خنده فراوان با چاشنی شرمندگی

.

خنده فراوان با چاشنی شرمندگی

.

سلام

.

چند وقتی بود یا بهتر بگم حدود یک سال و نیمی هست که میخواستم یک پست بنویسم و هردفعه منصرف میشدم… علت اصلی هم اون بود که موضوع اون پست شاید خیلی اخلاقی و پسندیده نبود… ولی خب امشب تصمیم گرفتم که بالاخره بنویسمش و با دوستانم به اشتراک بگذارم…

همین اولش هم بگم که یادمه چهار پنج سال پیش بیژن اشتری عزیز در مجله دنیای تصویر اعتراف کرده بود سه بار این فیلم «لینک» رو دیده و خب خجالت هم میکشیده از گفتنش ولی خب در نهایت با شرمندگی علاقه‌اش رو نوشته… بلا تشبیه من که در حد بیژن اشتری نیستم ولی خب من هم با خجالت فراوان این مطلب رو می‌نویسم.

decorative-lines-3داستان از این قراره که تو این بلاد کفر یک شبکه کابلی فوق محبوب وجود داره به اسم «کمدی سنترال – Comedy Central» که خودش بخشی از MTV و بالتبع VIACOM هست. در مورد کمدی سنترال باید گفت که این شبکه به پخش برنامه‌ها، استندآپ کمدی‌ها و سریال‌های کمدی مشهور است . مقبولیت بسیار بالایی دربین خاص و عوام دارد.

لوگو شبکه کمدی سنترال
لوگو شبکه کمدی سنترال

از جمله مشهورترین برنامه های این شبکه میشه از شوهای فوق‌العاده محبوب نظیر The Daily Show و The Colbert Report و همچنین انیمشین‌های بینهایت زیبا و پرمحتوایی چون South Park و Futurama (که متاسفانه آخرین قسمتش همین الان که دارم این متن رو مینویسم داره پخش میشه و سریال به پایان میرسه)، نام برد.

من خودم به واسطه تماشای برنامه The Daily Show  مخاطب پروپاقرص اکثر شوها و بخصوص استندآپ کمدی های این شبکه هستم که خوشبختانه براحتی هم قابل تماشا و دانلود هستند. بگذریم، حالا حدود سه سال پیش «چارلی شین – Charlie Sheen» که در اون زمان گرونترین هنرپیشه سریالهای تلویزیونی آمریکا بود، درگیری لفظی و فیزیکی شدیدی با خالق و تهیه کننده یهودی و بسیار پرنفوذ سریال «دو مرد و نصفی – Two and Half Men» آقای  Chuck Lorre (از کارهای دیگر ایشون میشه به سریال محبوب “تئوری انفجار بزرگ” اشاره کرد) پیدا کرد و در نتیجه از سریال اخراج شد. منم چون سریال رو دنبال میکردم از این موضوع با خبر بودم و هرازچندگاهی چک میکردم ببینم اوضاع چارلی شین از چه قراره.

چارلی شین در سریال Two and Half Men
چارلی شین در سریال Two and Half Men

بعد از اون اخراج اواخر تابستون ۲۰۱۱ بود که متوجه شدم یک برنامه طنز با حضور چارلی شین برگزار شده که رکورد مخاطبین رو شکونده و کلی ازش تعریف شده، بعد از کمی جستجو رسیدم به برنامه «Comedy Central Roast» و خب نشستم تماشایش کردم و اینقدر خندیدم که تقریباً نیم ساعت تمام داشتم از خنده اشک میریختم… این بود که پی برنامه رو گرفتم و تمامی قسمتهایش رو  بعضاً به سختی دانلود و تماشا کردم و بسی لذت بردم.

لوگو برنامه مربوط به چارلی شین
لوگو برنامه مربوط به چارلی شین

ماجرا اینه که از سال ۲۰۰۳ هر سال شبکه کمدی سنترال یک نفر رو داوطلبانه!! انتخاب می‌کنند تا طی یک برنامه ضبط شده (چون خیلی جرات میخواد که پخش زنده بشه) توسط تعدادی از هتاک ترین و بی‌پرواترین کمدین‌ها مورد حمله قرار بگیرد. این کمدین‌ها و دیگر مسخره‌کنندگان (برشته کنندگان!!) که البته همشون هم کمدین حرفه ای نیستند و بیشتر از دوستان و همکاران خود اون فرد و توسط خودش انتخاب می‌شوند هرکدوم حدود چهار الی پنج دقیقه وقت دارند که بدجوری طرف رو به معنای کلمه «برشته» کنند. حجم انبوهی از کلمات، شوخیها و جملات عمدتاً زشت و صد البته شدیداً خلاقانه در طی این مدت نثار اون بنده خدا میشه و البته اون هم در انتها میاد و از خجالت بقیه درمیاد. این Roastها معمولاً یک مجری (یا بقول خودشون Roast Master) دارند که به دلیل مجری بودن وقت و زمان بیشتری برای نابود کردن در اختیار داره. روال هم اینجوری نیست که همه حملات متوجه خود شخصیت اصلی بشه، بلکه اتفاقاً بخش عمده ای از اون شوخیها نصیب افراد دیگر حاضر در صحنه و حتی گاهی تماشاچیها میشه…

چارلی شین در برنامه Comedy Central Roast خودش
چارلی شین در برنامه Comedy Centeral Roast خودش

این برنامه سالی یک یا دوبار پخش میشه و مخاطباشم همیشه هنرپیشه ها نبودند و مثلاً در سال ۲۰۱۱ «دانلد ترامپ – Donald Trump» بعنوان یکی از قدرتمندترین مردان نیویورک و آمریکا هم این ریسک رو میکنه که به این برنامه بیاد و خودشو در معرض حملات قرار بده… که البته بیشتر بدلیل درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و امکان نامزدی اش بوده، که خب خیلی ریسک بزرگی به حساب می‌اومده برایش…

دانلود ترامپ در برنامه Comedy Central Roast
دانلود ترامپ در برنامه Comedy Central Roast

حالا نکته اینه که من اعتراف میکنم بدجوری از این برنامه لذت می‌برم و یکمی از این مسئله و ابرازش تو وبلاگ خجالت میکشیدم، خیرسرمان اینجا ما کلی فیلم خوب، مستند عرفانی، موسیقی لذتبخش و کتابهای خوب معرفی کردیم، ولی خب بهرشکل برنامه پرییشب این شو که به برشته کردن «جیمز فرانکو – James Franco» دوست داشتنی (با میزبانی «ست روگن – Seth Rogen») اختصاص داشت باعث شد این پست رو بنویسم و همین جا از همه کسایی که فکر میکنند زبانشون خیلی خوبه (تافل و آیلتس ملاک نیست، مهم تسلط به Slangها هست) و اطلاعات خوبی راجع به فرهنگ عامه، سینما و تلویزیون بلاد کفر دارند، بخواهم اگر حجم شوخی‌های کلامی غیراخلاقی این شو اذیتشون نمیکنه حتماً تماشایش کنند. اعتراف می‌کنم بعضی از قسمتهای این شو را شاید پنج یا شش دفعه دیده‌ام و هردفعه هم لذت!! بردم.

جیمز فرانکو در برنامه Comedy Central Roast
جیمز فرانکو در برنامه Comedy Central Roast

تو این برنامه محبوبترین Roasterها از نظر من «جفری راس – Jeffrey Ross»، «لیزا لامپانلی – Lisa Lampanelli»، «آنتونی جسلنیک – Anthony Jeselnik»، «گیلبرت گادفرید – Gilbert Gottfried» و از همه بهتر «ست مک فارلنSeth MacFarlane» هستند که میزبانی خلاقانه و البته هتاکانه این مک فارلن در اسکار امسال حسابی حال همه هالیوودی‌های مغرور رو جا آورد. ضمناً مک فارلن Roast Master سه برنامه از Comedy Central Roast بوده است.

ست مک فارلین
ست مک فارلین

decorative-lines-3

اگر هم بخوام پیشنهادی برای دیدن این برنامه ها داشته باشم خب طبیعتاً دیدن همه اونها بترتیب ساخته شدنشون هست که البته همشون کیفیت یکسانی ندارند. اگر میخواهید برنامه هایی با حداکثر خنده را ببینید پیشنهاد میکنم این ها رو از دست ندهید، بترتیب بهترین از نظر خودم:

برنامه سال ۲۰۱۱ چارلی شین

برنامه سال ۲۰۱۱ دانلد ترامپ

برنامه سال ۲۰۱۰ دیوید هاسلهاف (David Hasselhoff)

برنامه سال ۲۰۰۶ ویلیام شتنر (William Shatner) – بسیار خاطره انگیز برای طرفداران قدیمی سریال پیشتازان فضا

برنامه سال ۲۰۱۲ Roseanne Barr

Roseanne در برنامه Comedy Central Roast
Roseanne در برنامه Comedy Central Roast

 

برای دانلود هم خب طبیعتاً بهترین راه همون جستجو در سایت‌های تورنت هستش…

نکته نهایی اینکه برنامه امسال که پریشب پخش شد زیاد جذاب نبود و حضور دوستان جیمز فرانکو جو رو زیادی دوستانه کرده بود و بهردلیل بوضوح حجم و نوع شوخی‌ها کاهش پیدا کرده بود.

 

در پایان بازم شرمنده

decorative-lines-2

.

.

پیروز و برقرار باشید

.

مسعود زمانی

۱۳ شهریور ۱۳۹۲

 

–***–

«اگر از طریق فید (خوراک) من این نوشته را مطالعه می‌کنید، برای دسترسی مستقیم از این لینک استفاده کنید»

–***–

9 دیدگاه دربارهٔ «خنده فراوان با چاشنی شرمندگی»

آقا اصلا هم شرمندگی ندارد. شما اخطار های لازم رو کردی 😉
اتفاقا به من هم چندین پیشنهاد شده بود که این برنامه رو ببینیم اما نشد و یادم رفت تا الان که پست شما رو خوندم. که حتما خواهم دید.
ممنون از پیشنهادتون. ببینم نظرم رو حتما خواهم گفت.

خب خدا رو شکر… آره حتماً دیدی بیا خبرش رو بده ببینم شما هم خوشتون اومده یا نه…

پاسخ

سلام،منم عاشق تاک شوها هستم ولی نتونستم تو وب فارسی چیز زیادی پیدا کنم،میشه بگید
اینا رو از کجا و چجوری میگیرین؟ ممنون

سلام، تو وب فارسی که تقریباً هیچ چیزی نیست… من فقط استفاده از تورنت رو پیشنهاد میکنم و یا در بهترین حالت و برای شوهای جدید همین سایتهای دانلود خارجی مثل http://www.downall.net یا http://www.ddlvalley.rocks... ولی در هرشکل مطمئنم که فقط اگه شانس بیاری توی موتورهای جستجوی تورنت مثل پایرت بی و مشابه بتونی پیداشون کنی، البته خیلی قدیمیها روی یوتیوب هم هستند.
پیروز و برقرار باشی دوست من

پاسخ

با سلام دوست عزیز

میخواستم بدونم برنامه thedailyshow زیرنویس فارسی هم هست اگر هست از کجا میشه تهیه اش کرد.
خیلی خیلی خیلی ممنوون

سلام، والله خیلی بعیده، من که تابحال ندیدم زیرنویس برای این برنامه تهیه شده باشه، حتی توی سایت خودشون هم کپشن براش نگذاشتند… شرمنده که نتونستم کمکی کنم

پاسخ

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.